SUNARLAR

İncil Çevrimiçi

Çevrimiçi Kutsal Kitap Diğer dillerde

Seçtiğiniz dilde mavi renkli bağlantılar, sizi aynı dilde bir başka makaleye yönlendirir. İngilizce olarak işaretlenenler sizi İngilizce bir makaleye yönlendirir. Bu durumda, üç farklı dilden birini de seçebilirsiniz: İspanyolca, Portekizce ve Fransızca.

Diğer diller

Shqiptar   Deutsch  English   العربية    հայերեն  বাঙালি

беларускі   bosanski    Български  Català  中国  

한국의  Hrvatski  Dansk    Español  Eesti  Suomalainen

Français  ქართული  ελληνικά  עברי    हिन्दी  

Magyar   Indonesia   Icelandic  Italiano

日本の  Jawa  ខ្មែរ  Қазақ   ລາວ  Latvijas 

Lietuvos  Македонски   Moldovenesc   Crnogorski 

Монгол  Nederlands     नेपाली     Norsk   ਪੰਜਾਬੀ

فارسی    Polski  Português  Românesc  Pусский   

Cрпски  Slovenský  Slovenski  Svenska  Tagalog  தமிழ்   

český    ไทย  Yкраїнський   Tiếng việt 

"Çünkü bu görüntünün gerçekleşeceği bir zaman var, sona doğru hızla ilerliyor, yalan çıkmayacak; gecikirse bile beklemeye devam et, çünkü mutlaka gerçekleşecek. Geç kalmayacak"

(Habakkuk 2:3)

Bu metin özellikle farklı cemaatlerin ya da Hıristiyan kiliselerinin "çobanları" için değil, diğer Hıristiyan olmayan dinlere inananlar için de yazılmıştır

Bu Kutsal Kitap sitesinin amacı, okuyucuları Yehova'nın Günü için “beklemeye” devam etmeleri için teşvik etmektir. Bize bu günü hazırlamak için, Hıristiyan dini görüşlerinin farklılıklarının ötesinde samimi çabalarımızı birleştirmek önemlidir. Amos 5:18 (İncil): "Yehova’nın gününü görmeye can atanların vay haline!" Neden? "Yehova’nın günü sizin için nasıl bir gün olacak? Işıksız, kapkaranlık bir gün olacak". Bu gün korkulmalıdır (Zephaniah 1: 14-18).

Yine de cesur ve olumlu bir tutumumuz olmalı. İsa Mesih, "bekçi" gibi olmamız gerektiğini söyledi: "O halde uyanık kalın, çünkü Efendinizin hangi gün geleceğini bilmiyorsunuz" (Matta 24:42). Onun gelişiyle şaşırmayacağız: "Bu nedenle, aldığın ve duyduğun şeyleri unutma. Onlara sıkıca yapış ve tövbe et. Hırsız gibi geleceğim ve uyanmazsan sana hangi saatte geleceğimi hiç bilemeyeceksin" (Vahiy 3:3) (The King Jesus Christ; The Two Kings; Gog of Magog).

Bu Kutsal Kitap sitesinin amacı "büyük sıkıntı" için hazırlamaktır (Ne yapmalı?). İncil'in kehanetlerini yerine getirerek inceleyerek. Tanrı'nın sabrından yararlanarak, hayata kavuşmak: "Bazılarının gecikme sandığı gibi, Yehova vaadini yerine getirmekte gecikmez; aslında O hiç kimsenin yok olmasını istemediğinden ve herkesin tövbe etmesini istediğinden, sizin için sabrediyor" (2 Petrus 3:9) (İncil öğretim). Tanrı'nın sözü, İncil, bize büyük sıkıntı önce kendimizi nasıl hazırlayacağımızı anlatır (Be Prepared, Be Prepared in Community).

Tanrı'nın sözü, İncil, yeryüzünde Tanrı'nın krallığının nimetlerini anlatır: Mucizevi şifalar ve sakatlıkların tedavisi, gençleştirme ve dirilişler (The Release ; The Heavenly Resurrection ; The Earthly Resurrection ; The Welcoming of the Resurrected Ones ; The Alloted Place of the Resurrected Ones). Tanrı'nın sözü, İncil, yeryüzünün Tanrı'nın krallığı tarafından nasıl yönetileceğini açıklar (The Earthly Administration of the Kingdom of God; The Prince; The Priest).

Eğer dini bir lider iseniz, bu bilgiyi ruhsal sorumluluğunuz altında olanlara talimat vermek için kullanabilirsiniz, Tanrı'nın nimetlerine sahip olmak: "Tanrı da onlarla olacak. Gözlerinden bütün gözyaşlarını silecek. Artık ölüm olmayacak, artık matem, feryat ve acı da olmayacak. Önceki şeyler geçti" (Vahiy 21:3,4) (Preach the Good News; Worship Jehovah in Congregation; The Great Crowd). Yehova Tanrı, Mesih aracılığıyla saf kalpleri korusun (Yuhanna 13:10).

Site sadece İngilizce, İspanyolca, Portekizce ve Fransızca olarak mevcuttur. Bu dillerden birini bilen cemaatinizden, ilginizi çekebilecek Kutsal Kitap bilgisini çevirmek için birinden yardım isteyebilirsiniz. Kendinizi ifade etmek istiyorsanız, sorularınız veya başka sebepleriniz varsa, siteye veya Twitter hesabına ulaşmaktan çekinmeyin.           

 Tanrı'nın vaadi

İsa Mesih'in ölümünün anılması

Ne yapayım?

İncil'i öğretmek

Ana Menü (İngilizce)

CONTACT

TWITTER

MENÚ PRINCIPAL DEL SITIO BÍBLICO EN ESPAÑOL

O MENU PRINCIPAL DO SITE BÍBLICO EM PORTUGUÊS 

MAIN MENU OF THE BIBLICAL WEBSITE IN ENGLISH

MENU PRINCIPAL DU SITE BIBLIQUE EN FRANÇAIS

Slayt gösterisine erişmek için lütfen ilk resmin üzerine tıklayın