SUNARLAR

İncil Çevrimiçi

Çevrimiçi Kutsal Kitap Diğer dillerde

Seçtiğiniz dilde mavi renkli bağlantılar, sizi aynı dilde bir başka makaleye yönlendirir. İngilizce olarak işaretlenenler sizi İngilizce bir makaleye yönlendirir. Bu durumda, üç farklı dilden birini de seçebilirsiniz: İspanyolca, Portekizce ve Fransızca.

Diğer diller

English  Español  Português  Français  Català  Românesc  Italiano  Deutsch 

Polski  Magyar  Hrvatski  Slovenský  Slovenski  český  Shqiptar  Nederlands 

Svenska  Norsk  Suomalainen  Dansk  Icelandic  Lietuvos  Latvijas  Eesti 

ქართული  ελληνικά  հայերեն  Kurd  اردو  Türk  العربية  فارسی  עברי 

Pусский  Yкраїнський  Македонски  Български  Монгол  беларускі  Қазақ  Cрпски 

 हिन्दी  नेपाली  বাঙালি  ਪੰਜਾਬੀ  தமிழ்  中国  ไทย  ខ្មែរ  ລາວ  Tiếng việt  日本の  한국의

Tagalog  Indonesia  Jawa

"Çünkü bu görüntünün gerçekleşeceği bir zaman var, sona doğru hızla ilerliyor, yalan çıkmayacak; gecikirse bile beklemeye devam et, çünkü mutlaka gerçekleşecek. Geç kalmayacak"

(Habakkuk 2:3)

Bu metin özellikle farklı cemaatlerin ya da Hıristiyan kiliselerinin "çobanları" için değil, diğer Hıristiyan olmayan dinlere inananlar için de yazılmıştır

Bu Kutsal Kitap sitesinin amacı, okuyucuları Yehova'nın Günü için “beklemeye” devam etmeleri için teşvik etmektir. Bize bu günü hazırlamak için, Hıristiyan dini görüşlerinin farklılıklarının ötesinde samimi çabalarımızı birleştirmek önemlidir. Amos 5:18 (İncil): "Yehova’nın gününü görmeye can atanların vay haline!" Neden? "Yehova’nın günü sizin için nasıl bir gün olacak? Işıksız, kapkaranlık bir gün olacak". Bu gün korkulmalıdır (Zephaniah 1: 14-18).

Yine de cesur ve olumlu bir tutumumuz olmalı. İsa Mesih, "bekçi" gibi olmamız gerektiğini söyledi: "O halde uyanık kalın, çünkü Efendinizin hangi gün geleceğini bilmiyorsunuz" (Matta 24:42). Onun gelişiyle şaşırmayacağız: "Bu nedenle, aldığın ve duyduğun şeyleri unutma. Onlara sıkıca yapış ve tövbe et. Hırsız gibi geleceğim ve uyanmazsan sana hangi saatte geleceğimi hiç bilemeyeceksin" (Vahiy 3:3) (The King Jesus Christ; The Two Kings; Gog of Magog).

Bu Kutsal Kitap sitesinin amacı "büyük sıkıntı" için hazırlamaktır (Ne yapmalı?). İncil'in kehanetlerini yerine getirerek inceleyerek. Tanrı'nın sabrından yararlanarak, hayata kavuşmak: "Bazılarının gecikme sandığı gibi, Yehova vaadini yerine getirmekte gecikmez; aslında O hiç kimsenin yok olmasını istemediğinden ve herkesin tövbe etmesini istediğinden, sizin için sabrediyor" (2 Petrus 3:9) (İncil öğretim). Tanrı'nın sözü, İncil, bize büyük sıkıntı önce kendimizi nasıl hazırlayacağımızı anlatır (Be Prepared, Be Prepared in Community).

Tanrı'nın sözü, İncil, yeryüzünde Tanrı'nın krallığının nimetlerini anlatır: Mucizevi şifalar ve sakatlıkların tedavisi, gençleştirme ve dirilişler (The Release ; The Heavenly Resurrection ; The Earthly Resurrection ; The Welcoming of the Resurrected Ones ; The Alloted Place of the Resurrected Ones). Tanrı'nın sözü, İncil, yeryüzünün Tanrı'nın krallığı tarafından nasıl yönetileceğini açıklar (The Earthly Administration of the Kingdom of God; The Prince; The Priest).

Eğer dini bir lider iseniz, bu bilgiyi ruhsal sorumluluğunuz altında olanlara talimat vermek için kullanabilirsiniz, Tanrı'nın nimetlerine sahip olmak: "Tanrı da onlarla olacak. Gözlerinden bütün gözyaşlarını silecek. Artık ölüm olmayacak, artık matem, feryat ve acı da olmayacak. Önceki şeyler geçti" (Vahiy 21:3,4) (Preach the Good News; Worship Jehovah in Congregation; The Great Crowd). Yehova Tanrı, Mesih aracılığıyla saf kalpleri korusun (Yuhanna 13:10).

Site sadece İngilizce, İspanyolca, Portekizce ve Fransızca olarak mevcuttur. Bu dillerden birini bilen cemaatinizden, ilginizi çekebilecek Kutsal Kitap bilgisini çevirmek için birinden yardım isteyebilirsiniz. Kendinizi ifade etmek istiyorsanız, sorularınız veya başka sebepleriniz varsa, siteye veya Twitter hesabına ulaşmaktan çekinmeyin.           

 Tanrı'nın vaadi

İsa Mesih'in ölümünün anılması

Ne yapayım?

İncil'i öğretmek

Ana Menü (İngilizce)

 

MENÚ PRINCIPAL DEL SITIO BÍBLICO EN ESPAÑOL

O MENU PRINCIPAL DO SITE BÍBLICO EM PORTUGUÊS 

MAIN MENU OF THE BIBLICAL WEBSITE IN ENGLISH

MENU PRINCIPAL DU SITE BIBLIQUE EN FRANÇAIS

TWITTER

FACEBOOK

FACEBOOK BLOG

Slayt gösterisine erişmek için lütfen ilk resmin üzerine tıklayın