SOLA SCRIPTURA

 Biblia online

Biblia w kilku językach

Łącza (na niebiesko) w wybranym języku prowadzą do innego artykułu napisanego w tym samym języku. Te napisane w języku angielskim, kierują cię do artykułu w języku angielskim. W tym przypadku możesz także wybrać spośród trzech innych języków: hiszpańskiego, portugalskiego i francuskiego.

Pусский  Deutsch  český  Slovenský  Yкраїнський  

беларускі  Lietuvos  Latvijas  Eesti  

"Wizja ta spełni się w wyznaczonym czasie. Szybko zmierza do swojego końca. Nie okaże się kłamstwem. Nawet jeśli wydaje się odwlekać, wciąż jej wyczekuj! Bo sprawdzi się niezawodnie. Nie opóźni się!"

(Habakuka 2: 3)

To przesłanie jest szczególnie napisane dla "pasterzy" różnych zborów lub kościołów chrześcijańskich, ale także dla wierzących innych religii niechrześcijańskich

Celem tej witryny Biblii jest zachęcenie czytelników do "czekania" na Dzień Jehowy. Ważne jest, aby zrzeszać nasze szczere wysiłki, poza różnicami poglądów religijnych chrześcijan, aby przygotować nas na ten Dzień. Jak jest napisane w Amosa 5:18 (Biblia): "Biada tym, którzy bardzo pragną dnia Jehowy! Czy wiecie, co dzień Jehowy będzie dla was oznaczał? Będzie on ciemnością, a nie światłem". Ten dzień będzie okropny (Sofoniasza 1: 14-18).

Niemniej jednak musimy mieć odważną i pozytywną postawę. W Habakkuk mówi się o "oczekiwaniu na dzień Jehowy", który musi być "strażnikiem", patrzącym w kierunku horyzontu. Jezus Chrystus przyjął na straży ten obraz stróża: "Dlatego stale czuwajcie, bo nie wiecie, którego dnia wasz Pan przyjdzie" (Mateusza 24:42, 25:13). Jezus Chrystus uwielbiony, w Księdze Objawienia, jasno dał do zrozumienia, że ​​brak czujności będzie śmiertelny: "Dlatego zawsze pamiętaj o tym, co otrzymałeś i usłyszałeś. Stale tego strzeż i okaż skruchę. Bądź pewny, że jeśli się nie zbudzisz, to przyjdę jak złodziej i wcale nie będziesz wiedział, o której godzinie się to stanie" (Objawienie 3: 3).

Jeśli nie wiemy na pewno "dzień i godzina", jest wystarczająco dużo biblijnych informacji, które pozwalają nam przygotować się z wyprzedzeniem i zrozumieć we właściwym czasie nadejścia Króla Jezusa Chrystusa. Dokładne zbadanie obecnego wypełnienia się proroctw pozwala nam zrozumieć, że ten dzień jest bardzo bliski (The King Jesus Christ; The Two Kings; Gog of Magog). Musimy rozważyć to oczekiwanie na nasze przygotowanie jako wyraz Bożej cierpliwości: "Jehowa nie zwleka z realizacją swojej obietnicy, jak to niektórzy sądzą, lecz okazuje wam cierpliwość, bo nie chce, żeby ktokolwiek został zgładzony, ale żeby wszyscy zdobyli się na skruchę" (2 Piotra 3:9) (Podstawowa nauka biblijna; Co robić?).

Tak, to oczekiwanie stróża jest błogosławieństwem dla życia, naszego, dla tych, którzy są nam drodzy i ogólnie naszego bliźniego. Ważne jest, aby bardzo dokładnie zrozumieć, czym jest ten preparat PRZED, W CZASIE I PO UKŁADZIE Wielkiego Ucisku. Jeśli te instrukcje są zapisane w Biblii, to my je wykorzystujemy (Be Prepared ; Christian Community).

W Biblii opisane są ziemskie błogosławieństwa Królestwa Bożego. Rozumiemy, kiedy nastąpi uzdrowienie chorób, upośledzenie i odmłodzenie tak pożądane (The Release). Możemy zrozumieć, w jaki sposób będzie administrowane zmartwychwstanie na ziemi (The Heavenly Resurrection, The Earthly Resurrection, The Welcoming of the Resurrected Ones, The Allotted Place of the Resurrected Ones). Możemy zrozumieć, jak zorganizowana będzie sama administracja, a mianowicie, co będą robić przyszli książęta i ziemscy kapłani (The Earthly Administration of the Kingdom of God, The Prince, The Priest). Tak, wszystkie te błogosławieństwa pojawiają się w Biblii, aby nas zachęcić, aby wzmocnić naszą wiarę. Ta biblijna wiedza należy do Jehowy, należy do Jezusa Chrystusa, ponieważ jest ona napisana w Biblii: "Bo „kto poznał umysł Jehowy, żeby mógł Go pouczać?”. Ale my mamy umysł Chrystusowy" (1 Koryntian 2:16).

Możesz swobodnie korzystać z tej darmowej biblijnej wiedzy, nie tylko ze względu na osobistą wiarę, ale także dla tych, którzy są ci bliscy. Jeśli jesteś przywódcą religijnym, pasterzem, pastorem lub kapłanem, nie wahaj się użyć ta wiedza, aby wzmocnić wiarę "owiec", które są pod Twoją odpowiedzialnością, aby umożliwić im nie tylko przetrwanie wielkiego ucisku ale także, aby korzystać z wiecznych błogosławieństw Królestwa Bożego: "Będzie z nimi sam Bóg.  I Bóg otrze z ich oczu wszystkie łzy. Nie będzie już śmierci, smutku, krzyku ani bólu. To, co było kiedyś, przeminęło" (Objawienie 21: 3,4, Ew. Mateusza 10: 8b, Ew. Jana 21: 15-17) (The Good News; In Congregation; The Great Crowd). Niech Jehowa Bóg błogosławi czyste serca przez Chrystusa. Amen (Jan 13: 10).

Strona jest dostępna tylko w języku angielskim, hiszpańskim, portugalskim i francuskim. Możesz poprosić kogoś ze zboru, który zna jeden z tych języków, aby przetłumaczył biblijne informacje, które mogą Cię zainteresować. Jeśli chcesz wyrazić siebie, jeśli masz pytania lub z innych powodów, nie wahaj się skontaktować się ze stroną lub jego kontem na Twitterze.

Co robić?

Upamiętniający śmierć Chrystusa

Podstawowe nauczanie Biblii

Menu główne (francuski)

CONTACT

TWITTER

MENÚ PRINCIPAL DEL SITIO BÍBLICO EN ESPAÑOL

O MENU PRINCIPAL DO SITE BÍBLICO EM PORTUGUÊS

MAIN MENU OF THE BIBLICAL WEBSITE IN ENGLISH

MENU PRINCIPAL DU SITE BIBLIQUE EN FRANÇAIS